Oferujemy w Poznaniu kompleksową, holistyczną i indywidualnie planowaną dla każdego pacjenta terapię w zakresie akupunktury oraz pozostałych dziedzin Medycyny Chińskiej, zgodną ze standardami obowiązującymi w państwowej służbie zdrowia w Chinach.

Medycyna Chińska

Terapię prowadzi lekarz medycyny chińskiej dr Yi Liu-Kończak, absolwentka sześcioletnich studiów medycznych na Liaoning University of Traditional Chinese Medicine. Jednej z najbardziej renomowanych uczelni państwowych w Chinach prowadzących studia w zakresie tradycyjnej medycyny chińskiej w tym akupunktury.

Przed przyjazdem do Polski dr Yi pracowała w przychodni publicznego Szpitala Miejskiego Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w trzymilionowym mieście Tieling. Pani doktor porozumiewa się w języku polskim (w 2008 r. ukończyła intensywny kurs języka polskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza) oraz w języku angielskim.

Dr Yi Liu-Kończak

Dr Yi Liu-Kończak ur. 24.09.1981 r., pochodzi z prowincji Liaoning w Chinach. W 2005 roku ukończyła pełne sześcioletnie studia medyczne na Liaoning University of Traditional Chinese Medicine - jednej z najbardziej prestiżowych chińskich uczelni państwowych kształcących lekarzy specjalistów Medycyny Chińskiej. Po odbyciu rocznej praktyki, zdając przy pierwszym podejściu egzamin, uzyskała w 2006 r. dyplom oraz państwowe prawo do wykonywania zawodu lekarza ChRL. Jej ojciec dr Yuling Liu jest również lekarzem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Od 2006 r. dr Yi pracowała jako lekarz w szpitalu miejskim w trzymilionowym mieście Tieling. Po przyjeździe do Polski i odbyciu intensywnego kursu języka polskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od marca 2009 roku z powodzeniem pomogła już bardzo wielu pacjentom, często przywracając zdrowie i nadzieję w bardzo trudnych do uleczenia przypadkach.

Tradycyjna Medycyna Chińska

Tradycyjna Medycyna Chińska jest pełnym, złożonym i holistycznym systemem medycznym rozwijanym w wyniku doświadczeń oraz badań zarówno uczonych starożytnych jak i współczesnych naukowców. Tradycyjna Medycyna Chińska opiera się na założeniu, że różne dolegliwości, niezdolność człowieka do prawidłowego funkcjonowania oraz trudności w powrocie do zdrowia wynikają z zaburzonej równowagi organizmu.

Terapie

Wizyta początkowa, podczas której przed zabiegami przeprowadzane jest badanie oraz szczegółowa indywidualna konsultacja, trwa ok. 45 minut. Jej całościowy koszt wynosi 1500 zł. Kolejne wizyty podczas, których wykonywane są zalecone zabiegi, trwają 5-10 minut; ich koszt wynosi 500 zł. W większości przypadków rekomendowane jest odbywanie 4 wizyt tygodniowo.

Po rozpoczęciu cyklu, zaczyna się proces opracowania od podstaw indywidualnej receptury ziołowej dla pacjenta (zajmuje to lekarzowi medycyny chińskiej od 3 do 7 dni). Koszt opracowania receptury wynosi 1000 zł. Pacjent samodzielnie zakupuje składniki, by przez dwa tygodnie zażywać ugotowany z nich wywar. Zioła zażywane są przez pacjenta w czasie trwającego cyklu zabiegów akupunktury i refleksoterapii. Po zakończeniu zażywania receptury, może zostać zarekomendowane przygotowanie kolejnej. Dla większości pacjentów zalecany jest cykl wizyt trwający 3-6 miesięcy.

W ramach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej stosowane są następujące metody terapii:

Akupunktura

to nakłuwanie opracowanej indywidualnie dla każdego pacjenta kombinacji specjalnych punktów na ciele. Stymulacja tych wyjątkowych punktów oddziałuje na funkcje fizjologiczne organizmu, między innymi: niweluje zaburzone reakcje, pobudza przepływ energii w organizmie, wzmacnia poszczególne układy, co kieruje je na powrót do stanu równowagi, a tym samym do prawidłowego działania. W zabiegu akupunktury stosowane są dwa różne tryby w zależności od pożądanego efektu: igły pozostawiane są w ciele pacjenta w celu zasilenia danego punktu, bądź wprowadzone na krótko specjalną techniką i szybko wyciągane, celem intensywnej stymulacji.

Refleksoterapia

polega na przytwierdzeniu małych ziołowych kulek do określonych punktów na małżowinie usznej, których stymulacja oddziałuje na poszczególne układy narządów w organizmie. Pacjent może samodzielnie regularnie stymulować te punkty poprzez nacisk. Jest to metoda oddziałująca na organizm w głębszy i trwalszy sposób, niż akupunktura. Z każdym kolejnym zabiegiem stosowany jest inny układ punktów, dostosowywany na bieżąco do aktualnego stanu organizmu.

Ziołolecznictwo

zwane jest w Chinach chińską farmacją; na podstawie diagnozy opracowywana jest dla pacjenta indywidualna receptura – kombinacja kilkunastu spośród wielu tysięcy badanych przez stulecia składników pochodzenia naturalnego. Pacjent następnie we własnym zakresie nabywa składniki zgodne z recepturą, a wywar zażywa przez ściśle określony czas. Jest to metoda terapii działająca najgłębiej ze wszystkich w Medycynie Chińskiej. Połączenie ze sobą unikalnych właściwości poszczególnych składników w odpowiedzi na zaburzenia organizmu ma na celu przywrócenie harmonijnego funkcjonowania narządów, głębokie oczyszczenie, a w konsekwencji powrót do zdrowia pacjenta.

Wskazania

W publicznym systemie opieki zdrowotnej w Chinach stosowanie terapii Medycyny Chińskiej, w tym akupunktury, zalecane jest szczególnie przy występowaniu takich jednostek chorobowych i dolegliwościach jak:

 • Nerwobóle
  Alergia
 • Zapalenia
  Stres
 • Zakażenia wirusowe
  Depresja, stany niepokoju
 • Zakażenia bakteryjne
  Zaparcia
 • Niedowłady
  Nadwaga
 • Stan po wylewie
  Uzależnienia
 • Stan po udarze
  Zaburzenia miesiączkowania
 • Bóle głowy, migreny
  Problemy urologiczne
 • Choroby układu nerwowego
  Wspomaganie terapii nowotworu
 • Choroby układu oddechowego
  Przygotowanie organizmu do ciąży
 • Choroby układu pokarmowego
  Wzmocnienie organizmu po porodzie
 • Choroby układu krwionośnego

Aby utrzymać dobry stan organizmu uzyskiwany w efekcie terapii zaleca się powtarzać cykl regularnie: osoby młode raz w roku, osoby w średnim wieku dwa razy, a osoby starsze nawet trzy razy w roku.

Kontakt

KONTAKT

Tradycyjna Medycyna Chińska
Dr Yi Liu-Kończak

 • PONIEDZIAŁEK
  7:00 - 15:00
 • WTOREK
  7:00 - 15:00
 • ŚRODA
  7:00 - 15:00
 • PIĄTEK
  7:00 - 15:00

AGVITA Specjalistyczne Gabinety
60-288 Poznań ul. Promienista 6

adding a google map to a website